şubemizçoktur

ben bizzat kendim bir de blog.

Eller yukarı. Ben Turkcell, Bu bir... bu bir... bir şeydir !!

Turkcell'in bizbize kamu paketini biliyorsunuz ama aman dikkat:
 • ilk başta her yöne 1200 dakikaydı ve mevcut hattınızla bu tarifeye geçebiliyordunuz
 • sonra yok ben bunu mevcut turkcelliye vermem ya yeni hat al ya turkcelle geç dendi
 • ben de mevcut hattımın yerine yeni bir hat aldım
 • sonra bir ara öğrendim ki 444lü numara her yön değilmiş özel bir yönmüş artı faturalanıyormuş başına 0212 koymak gerekiyormuş. odtü mezunu, hacettepede yüksek lisans yapan bir gerizekalı olduğum için (!) bunu anlamamam normalmiş yahut detaylara iyice bakmam gerekiyormuş
 • bu arada ilk başta online işlem merkezinden öğrenebildiğim mevcut bakiye durumunu online işlemden kaldırıp kamudurum yazıp 9999a bilmem kaç sms bedeli ödeyerek öğrenmem gerektiğini gördüm
 • sonra turkcell bizbize kamuyu 1500 dk 45 liraya çevirmiş, 1200dk 35i iptal etmiş, burda sorun yok
 • sonra turkcell 19.09.09 itibariyle 1200dk paketini değiştirip 500 turkcell 500 diğer operatörler 500 sabit hat yapmış. bunu ne smsle ne faturada bildirdi, ben de 1200dk diyerek gönül rahatlığıyla konuşuyorum tabi.
 • bugün bir mesaj geldi hem 500 dk limitim (bilmediğim limitim (!)) dolmuş hem de son 48 saatteki konuşmalarım buna dahil değilmiş. hem de rahat rahat yaptığım konuşmaların dakikası 64 kuruşmuş.
 • üstelik avea ve vodafoneu aradığımda limit aşım ücreti 24 kuruş. oehhh yani turkcell
 • şimdi bana smsler hariç 35 lira gelecek olan fatura 50-100 Allah ne verdiyse turkcell neyi uygun görürse ödeyeceğim. niye? bilgilendirme olmadığı için 1500 dk 45 lira tarifesini kullanmadığım için.
 • daha önemlisi hukuki olarak turkcellin haklı olduğunu gösteren "Kamu tarifesi 2011'e kadar devam edecektir. Turkcell bu süre zarfında fiyatlarda, kullanım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar." maddesi var. yani ben üniversite mezunu bir malım.
 • hem de 2011e kadar devam ediyormuş bu paket. ulan herşeyini değiştirdikten sonra 3011e kadar devam etsen ne yazar???
 • bi de şöyle diyor "Paket Aşım :Paketinizdeki 500 dakikalık Turkcell 500 dakikalık diğer operatör hatları ve 500 dakikalık sabit hat numaraları aramalarına yönelik bölümleri bitirdiğiniz durumda size kısa mesajla bilgi verilecektir." kısa mesajşa bilgi veriyorsun ama son 48 saat dahil değilmiş. ne iş?
 • e tabi şimdi 45 lira 1500 dk paketi olanlşar seviniyor. bana henüz bir şey olmadı diye. ama unutmayın turkcell tarifede değişiklik yapma hakkını saklı tutar!!!
 • turkcellin son sloganı "turkcellin gücü çekim gücü" bütün billboardlarda var. bence burda halkı yanıltma var çünkü burda çekim değil başka bir şey yazmalı (anladın sen onu)
 • haa bu arada turkcell blog açmış ben de yazmıştım şirket bloglarında yazmaz olaydım. son yazı "yeni teknolojiler için tıklayın" başlıklı, ondan önceki yazı da " turkcelliye her gün teknoloji günü" başlıklı. yok yaaa! faturalı hattıma yüz kere şunun için şuraya mesaj at diyen sms gönderip o mesajı yollayınca yok bu hazır kartlar için diyen, değişiklikleri sms ile bildiremeyen bir telekomünikasyon şirketi. şimdi bana muhtemelen ben sms attım derler bugün masadaki üç kamucelliden yalnız birine bu mesaj gelmiş, bunu da belirteyim.
İşte durum böyleyken böyle bakalım sosyal medyaya süper güvenen blog, ff, twitter hesabı açan turkcell bu blog girdisine ne cevap verecek, turkcell blogdaki yazıların altına bu yazıyı yorum olarak kopyaladığımda onaylayacak mı, şikayetvar.com, şikayetim vs sitelerde yayınlanmasına bir tepki verecek mi, yoksa müdür bu buna konuş mu diyecek, turkcell 30 milyon aboneyi çe-kiyor (gücü çekim gücü ya o açıdan) seni çe-kmese n'olur mu diyecek? seve seve 45 m 1500dkya geçmi diyecek? seve seve gelecek olan 100küsür milyonluk faturayı seve seve öde mi diyecek? ne diyecek?

e tabi merakla bekliyorum. bu arada sırf bu yazı için uğraşarak geçirdiğim zaman da cabası.

neyse turkcell'in çekim gücü kocamaaaaaaaaannnnnnn kocamaaaaaaaaaannnnnnnn diye tezhürat yapayım bari bu kadar eleştiriden sonra biraz da olumlu birşeyler söylemiş olayım.

0 yorum: